Reactietermijn in Werkdagen

3 reacties / 0 nieuw
Anoniem
Reactietermijn in Werkdagen

In RGBZ staat bij Besluittype.Reactietermijn de uitleg dat dit in werkdagen is. Waarom zijn dat geen kalenderdagen ?

Ellen Debats

Een termijn in werkdagen is overeenkomstig diverse overheidsregelingen waarin eveneens van werkdagen sprake is, indien het om een in dagen gestelde termijn gaat. Dit om te vermijden dat weekend- en feestdagen in bijvoorbeeld reactie- of bezwaartermijnen mee zouden tellen wat een tijdige reactie in sommige gevallen bijna onmogelijk zou maken.

Anoniem

De AWB (bijv. art 3:16) hanteert termijnen in weken en in kalenderdagen (zie art. 4:17 42 dagen is vast niet bedoeld als 42 werkdagen, maar gewoon 6 volle weken). De WION gebruikt werkdagen (art. 6). De BAG gebruikt werkdagen (art 12). Kortom: het is geen standaard. Misschien is een indicator nodig die aangeeft hoe het aantal dagen moet worden gelezen.